Návšteva z Indie a z Bosny a Hercegoviny

Posledný októbrový týždeň sme v ZŠ J.A.Komenského hostili dvoch anglicky hovoriacich lektorov – milých mladých mužov: Jaya z Indie a Emira z Bosny a Hercegoviny. Prišli našim žiakom predstaviť svoju krajinu, jej zvyky, kultúru, tradície a tiež podeliť sa so svojimi názormi. Od prvej chvíle spôsobili doslova ošiaľ a žiaci ich vyhľadávali aj počas prestávok, aby mohli s nimi stráviť čo najviac času. Svojim kamarátskym prístupom a zaujímavými aktivitami si žiakov úplne získali. Samozrejme, aj my sme im chceli ukázať kúsok našej kultúry z nášho regiónu a tak sme navštívili múzeum 1. slovenského gymnázia a ukázali sme im pamiatky nášho mesta. Navštívili sme aj Coburgov kaštieľ v Jelšave. Naši lektori sa úprimne zaujímali o našu históriu, čo nás veľmi tešilo. Aj neskôr popoludní sa stretávali so žiakmi a trávili spolu čas. Žiaci si overili svoje schopnosti komunikovaťv anglickom jazyku a veríme, že mnohých táto skúsenosť motivuje k tomu, aby si svoje vedomosti v škole čo najviac rozvíjali.

Sme radi, že sme mali v našej škole takýchto skvelých lektorov a radi by sme sa s nimi ešte niekedy v budúcnosti stretli. ZŠ