Európsky deň jazykov 2023

Európsky deň jazykov sa každoročne oslavuje 26. septembra už od roku 2001. Pri tejto príležitosti sa naša škola v tento deň premenila na veľkú umeleckú dielňu.
V triedach sa pod vedením vyučujúcich tancovalo, spievalo, tvorilo, hralo divadlo. Žiaci si vyskúšali, aké je ocitnúť sa na benátskom karnevale, pripraviť anglické či francúzske špeciality, vytvoriť umelecké dielo pripomínajúce známe európske pamiatky, či vyskúšať nové netradičné športy. Tí, ktorí si chceli preveriť vedomosti, tak mohli urobiť v jazykovom alebo historickom kvíze. Nakoniec sme sa všetci stretli v telocvični, kde žiaci prezentovali všetko, čo sa počas dňa naučili alebo vytvorili.
Zažili sme zábavný a poučný deň, ktorým sme si pripomenuli rozmanitosť európskych kultúr.