iBobor

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2019/2020 sa konala súťaž v 54 krajinách a zapojilo sa do nej 2 977 217 žiakov.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Naši úspešní riešitelia v tomto školskom roku v jednotlivých kategóriách :

kategória Drobec :

Danylo Lepenko, Sófia Herichová, Zara Širilová

kategória Bobrík :

Boris Kozák. Matej Bolaček, Marko Stankovič, Sebastián Haviar, Petra Kožuchová, Tuana Luckmann, Sebastián Belán, Zoja Širilová, Martin Oravec

kategória Benjamín :

Tadeáš Beľák

kategória Kadet :

Maxim Mandalík, Martin Schutz.

Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.